0 544 421 21 22

Sosyal Medyada Biz}

Silvan Avukat

Bireysel kişilik ve insan hakkı bileşiminin ilk gereklerinden biri de , kişinin bedensel bütünlüğü içerisinde bulunmasıdır. O da, kişinin, Yaşam Hakkı denilen kutsal ayrıcalığını yani imtiyazını suyun üzerine çıkarır; ileri bir noktaya taşır ve koyar. Böylece, meşru terimler alanına dönersek dememiz şarttır ki: “birey”, “kişf’dir. Ona, diğer yaratıklarda ve varlıklarda olmayan “istenç” (yani irade ) cevheri dolayısı ile “haklar” düşer tereddüp eder. Bunlara “Toplumumu da Bireysel kişilik hakları” denir. Bireysel kişilik hakları, ilk anda, o istenç (yani irade) cevheri sahibinin “Beden bütünlüğü” içinde bulunması asli ayrıcalığını ortaya getirir. Beden bütünlüğü de, kendisinden ayrılmaz bir lüzum ve gereç halinde, “hayat hakkı” denen bu olguyu çağırır ( onu davet eder) ve onu, meşru düzenlemenin başına getirip koyar. Evet, hayat hakkı, böylelikle asli haklardan olarak, onların da başına gelip oturur diyebiliriz. Hem meşru sıralama olarak, hem de niteliği, özü, önemi bakımından. Temel hakları korumaya yönelmiş düzenlemelerin başında yer alan hayat hakkının bu önemi, o kadar açıktır ki, o kadar öncedir ki, ve bu durum o kadar asli bir haldir ki, bir çok hak ve özgürlükler listesi, onu vurgulamaya bile lüzum görmeyebilir. Böyle bulunduğu halde, hayat hakkı, kendisinin önceliğini, aslide ki yerini, önemini, insan kişiliğine bağlı ana nitelik bulunduğunu, insan hakları belgelerinin ve bilhassa bizim anayasamızın bir çok yerleri belirtmiştir demek daha doğru olacaktır. Haklardan söz eden metnin (edebiyatın) içerisinde, “Yaşam Hakkı” m işaret eden hükümler, bol bol yer almıştır.

Hayat Haklarınızın Kısıtlandığı ve Haksızlığa Uğradığı Noktada Avukat Yardımı Gereksinimi

Kişilerin ve toplum için de yaşayan bireylerin günümüz şartların da yaşam hakları ve birçok haklarına tehdit  ve bu haklarını ellerinden alacak unsurlar meydana gelebilir.  Bu unsurların savunuculuğu için ERD Hukuk Bürosu sizlere hukuki alanda hakkınızı savunmak için yardımcı olmaktadır.  Hizmet bölgelerimizden bazıları olan Diyarbakır Silvan Avukat ve Diyarbakır Avukat olarak sizlerin kişilik ve yaşam haklarını savunmaktan onur duyarız.

Avukat Büromuz Olarak Hukuki Alanlarımızdan Bazıları Şu Şekildedir;

sizlere yukarıda sunduğumuz bazı faaliyet alanlarından da anlaşılacağı üzere hukuk büromuz yazdığımız veya yazamadığımız birçok alanda sizlere yardımcı olmaktadır. Hukuk büromuzdan avukatlık desteği alabilmek için bizlerle iletişime geçmeniz ve görüşmelerin olumlu neticelenmesi sonucunda vekaletnamenizi bize vermeniz yeterli olacaktır. Sizler adına oluşturacağımız dosya ve dava takibiyle sizlerde haklarınıza bir an önce kavuşacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Lice Avukat başlıklı makalemizde diyarbakır avukat, lice avukat ve diyarbakır lice avukat hakkında bilgiler verilmektedir.

09 Kasım 2018
1.004 kez görüntülendi

Kimler Ne Yorum Yapmış ?

avatar
  Abone ol  
Bildir

İletişim