0 544 421 21 22

Sosyal Medyada Biz}

Ergani Avukat

Her bir bireyin, bir kişiliği vardır. Bu kişilik, hem insansal, hem de hukuksal yönden vardır. İnsansal yönden söz hususu olan kişilik, onu, doğanın diğeri varlıklarından ve canlılarından ayıran cevherdir. Hukuksal yönden söz hususu olan kişilik de, bu cevherin her yönden gelişip, bireyin toplum içinde, insansal cevherin “öz”üne layık bir varlık halinde, “insan” fonksiyonlarını yerine getirmesine yönelik bir durumu deyimler. Bireyin, insansal cevherinin özüne layık insan fonksiyonlarını yerine getirmesi; fiziksel, moral ve entellektüel yeteneklerinin  ve işlevlerinin gelişmesi ile mümkün hale gelebilir. Bundan, doğal olarak bireysel hak ve özgürlükler dizisi doğar. Fiziksel moral ve entellektüel yeteneklerin gelişmesi, bu bireysel kişiliğe bağlı “hak ve özgürlüklerin”; yine kişinin toplum içindeki “durumları”na bağlı ki bu durumlar, yine aynı kişiliğin toplum içindeki yerini, yerlerini deyimler hak ve özgürlüklerin (bu sefer de bunlara sosyal, ve ekonomik hak ve özgürlükler denir) var olmasını gerektirir.

Bireyin Hakları İçin Avukat İhtiyacı

Yukarı da bahsettiğimiz bireyin kişisel hakları bazen tıkanabilir ve engel olunabilir.  Bu kişisel hakların tıkandığı ve engel olunduğu anlarda bireyin avukat ihtiyacı doğabilir. Avukatlık mesleği insan haklarının savunuculuğu yönünden kutsal bir meslektir.  ERD Hukuk Bürosu bireysel ve kişisel haklarınızın tıkandığı noktada hem Diyarbakır Ergani Avukat olarak hem de Diyarbakır Avukat olarak haklarınızın savunulması için hukuk mücadelesi vermektedir.

 

ERD Hukuk Bürosu Çalışma Alanlarından Bazıları

ve hukuk alanının genişliği bakımından yazamadığımız birçok alanda faaliyet göstermektedir. Yukarıda belirttiğimiz veya belirtemediğimiz birçok hukuksal sorunlarınız için ERD Hukuk Büro’sunu adınıza vekil tayin edebilir ve dosyalarınızın takibini başlatabilirsiniz. Sizlerin’de Diyarbakır Ergani Avukat veya Diyarbakır Avukat ihtiyacınız varsa hukuk büromuzla her daim iletişime geçebilirsiniz.

09 Kasım 2018
829 kez görüntülendi

1
Kimler Ne Yorum Yapmış ?

avatar
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum konusu
1 Yorum yazarları
ERD Hukuk Bürosu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir

İletişim