0 544 421 21 22

Sosyal Medyada Biz}

Diyarbakır Boşanma Avukatı

Bu makele diyarbakır boşanma avukatı tarafından yazılmıştır. ERD Hukuk Diyarbakır ili içerisinde hizmet vermektedir.

Diyarbakır Boşanma Avukatı

Çiftlerin yüzde 40’ı ilk 5 sene içinde boşandı. Bir yıldan az süre evli kalanlar, boşananlar arasında yüzde 3,6’yı oluştururken çiftlerin yüzde 9,1’i ilk yılda, yüzde 7,7’si ikinci yılda, yüzde 7,3’ü üçüncü yılda, yüzde 6,7’si dördüncü yılda, yüzde 5,9’u ise beşinci yılda evliliklerini sonlandırdı. Evliliklerinin 6-10’uncu yılı arasında boşananlar yüzde 20,6 olurken yüzde 24,1’i evliliklerinin 16. yılından sonra eşlerinden ayrıldı.

Çiftlerin boşanma nedenlerinin büyük bölümünü ‘’geçimsizlik’’ oluşturdu. Çiftlerin yüzde 96,7’si bu nedenle evliliklerini sonlandırırken bunu yüzde 2 ile ‘’bilinmeyen’’ nedenler izledi. 116 bin 153 çiftin boşanma nedenini geçimsizlik oluştururken 85 çift zina, 35 çift cana kast, 288 çift ise terk edilmeleri gerekçesiyle ayrıldı. Boşanan çiftlerdeki erkeklerin yüzde 22,1’i 30-34 yaş arasında. 26 bin 499 erkek bu yaşlarda eşlerinden ayrılırken 35-39 yaş arasında boşanan erkeklerin oranı 18,6 oldu. Boşanan erkeklerin yüzde 27’si, kadınların yüzde 26,2’si lise mezunu çıktı. Boşananlar arasındaki üniversite mezunlarının oranı kadınlarda yüzde 16,3, erkeklerde ise yüzde 15,4 oldu. Boşanan kadınların yüzde 2’si okuma yazma bilmeyen, yüzde 3,3’ü ise ilkokul eğitimini terk eden kadınlardan oluştu. Erkeklerde ise boşananların binde 7’si okuma yazmaya bilmeyen, yüzde 1,7’si ise ilkokul eğitimini terk edenlerden oldu.

 

Boşanma Davası Gerekçeleri

Şiddet

Kadın ya da erkek hiç fark etmez kimse şiddet görmeyi hak etmez. Şiddet, fiziksel olarak uygulandığı gibi bazı durumlarda psikolojik olarak da karşımıza çıkıyor.

İlgisizlik

Eşler hayatlarını birleştikleri kişi için daima önemli kalmak ister. Zamanla karşı tarafa daha az zaman ayırmak, isteklerine karşılık vermemek ilişkileri zedeliyor.

Aldatma

Evlilik kurumunu ayakta tutan belki de en önemli faktör sadakattir. Eşlerin güvenini kırmak çoğu zaman dönülmesi zor yollara sokuyor.

Çocuk Sahibi Olamama

Sağlık veya diğer problemler yüzünden evlat sahibi olunamaması çiftlerin arasını açacak sorunlara dönüşebiliyor.

Sağlıklı İletişim Kuramamak

İletişim kurmadan herhangi bir ikili ilişkinin sürmesi beklenemez. Sorunlarınızı sakince konuşmak yerine karşı tarafı suçluyor ve empati yapmıyorsanız ne yazık ki evliliğiniz tehlikede.

Kıskançlık

Şüpheci olmak ya da havadan nem kapmak… Bunlar ikili ilişkilere zarar veren şeylerden. Fazla kıskançlık eşinizi bıktırabilir.

Beklentilerin Gerçekleşmemesi

Çoğu insan evlenmeden önce her şeyin hayallerindeki gibi olacağına inanır. Beklentilerin gerçekleşmemesi kişileri eşlerinden uzaklaştırıyor.

 

Diyarbakır’da Boşanma Avukatı
Yukarıda sayılan nedenlerden dolayı’da nüfusu 2 milyona yaklaşan Diyarbakır ilimiz içerisinde de boşanma avukatı gereksinimi oldukça fazlalaşmıştır. ERD Hukuk Bürosu ile Diyarbakır ili içerisindeyseniz boşanma avukatlığı konusunda gerekli bilgileri alabilir ve hızlı çözümlere kavuşabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN


İletişim